2017 yılında hangi ülke piyasası yıldız olacak?

Yeni yıl için piyasa tahminleri de hız kazanmaya başladı. Morgan Stanley varlık yatırımları için tek ülkeyi işaret ediyor.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: Getty Images
30.11.2016
2017 yılında hangi ülke piyasası yıldız olacak?

 

 

 

 

2016 yılının sonlarına yaklaşılırken, yeni yıl için piyasa tahminleri de hız kazanmaya başladı. Bloomberg News'te yer alan habere göre, Morgan Stanley’nin 2017 yılıyla ilgili piyasa değerlendirme raporunda, varlık yatırımları için tek bir ülkeye işaret ediliyor: Japonya Yatırım bankasının analistleri hazırladıkları raporda, “Japonya başlıca piyasa olma yolunda” diyorlar.  Analistlere göre, Japonya “cazip uzun vadeli değerlemeleri” ve kâr artışına yönelik beklentiler sayesinde 2017’nin parlayan yıldızı olacak.

Bankanın Japonya’yla ilgili varlık yatırımı için pozitif beklentisi, ülkenin beklenenden daha güçlü ekonomik büyümesi ve Japon yeninin sürekli değer kaybetmesinden kaynaklanıyor. Bloomberg bunun, Trump’ın seçilmesinin ardından FED’in faiz artırım ihtimalinin güçlenmesiyle ABD dolarının değer kazanmasının sonucu olduğunu belirtiyorlar. Raporda, böyle bir tabloda Japon şirketlerinin, özellikle de yurtdışında yatırımları olanların gelirinin önemli derecede artış kaydedeceğine dikkat çekiyorlar.

Morgan Stanley’in kıdemli analistlerinden Andrew Sheets, gelecek yıl Avrupa ve Japonya’nın küresel çapta gelir düzelmesinde başı çekeceğine inandıklarını belirtiyor; Sheets’e göre, Trump yönetiminin ajandasında olan vergi düzenlemeleri ve hükümet harcamaları gibi başlıkların somut sonuçları 2018 yılına kadar görülemeyeceğinden, ABD’yle ilgili durum ‘bekle, gör’ şeklinde olacak. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Türk ilaç sektöründe bir Japon: Astellas
 
Amazon, sağlık sektörüne giriyor
 
ABD sağlık sisteminde 'sigortasız hasta' krizi

Sağlık sektöründe kozlar paylaşılıyor
 
Sağlık harcamaları 2016'da 120 milyar liraya yaklaştı
 
Evdeki laboratuvar
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X