iPad Versiyonu

2017 yılında hangi ülke piyasası yıldız olacak?

Yeni yıl için piyasa tahminleri de hız kazanmaya başladı. Morgan Stanley varlık yatırımları için tek ülkeyi işaret ediyor.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: Getty Images
30.11.2016
2017 yılında hangi ülke piyasası yıldız olacak?

2016 yılının sonlarına yaklaşılırken, yeni yıl için piyasa tahminleri de hız kazanmaya başladı. Bloomberg News'te yer alan habere göre, Morgan Stanley’nin 2017 yılıyla ilgili piyasa değerlendirme raporunda, varlık yatırımları için tek bir ülkeye işaret ediliyor: Japonya Yatırım bankasının analistleri hazırladıkları raporda, “Japonya başlıca piyasa olma yolunda” diyorlar.  Analistlere göre, Japonya “cazip uzun vadeli değerlemeleri” ve kâr artışına yönelik beklentiler sayesinde 2017’nin parlayan yıldızı olacak.

Bankanın Japonya’yla ilgili varlık yatırımı için pozitif beklentisi, ülkenin beklenenden daha güçlü ekonomik büyümesi ve Japon yeninin sürekli değer kaybetmesinden kaynaklanıyor. Bloomberg bunun, Trump’ın seçilmesinin ardından FED’in faiz artırım ihtimalinin güçlenmesiyle ABD dolarının değer kazanmasının sonucu olduğunu belirtiyorlar. Raporda, böyle bir tabloda Japon şirketlerinin, özellikle de yurtdışında yatırımları olanların gelirinin önemli derecede artış kaydedeceğine dikkat çekiyorlar.

Morgan Stanley’in kıdemli analistlerinden Andrew Sheets, gelecek yıl Avrupa ve Japonya’nın küresel çapta gelir düzelmesinde başı çekeceğine inandıklarını belirtiyor; Sheets’e göre, Trump yönetiminin ajandasında olan vergi düzenlemeleri ve hükümet harcamaları gibi başlıkların somut sonuçları 2018 yılına kadar görülemeyeceğinden, ABD’yle ilgili durum ‘bekle, gör’ şeklinde olacak. 


İÇERİK HABERCİSİ

PİYASALAR KATEGORİSİNE AİT EN GÜNCEL İÇERİKLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
HEMEN E-MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN
BENZER HABERLER

Morgan Stanley dolar tahminlerini düşürdü
 
Japonya ekonomisi yüzde 1 büyüdü
 
Morgan Stanley'den önemli Türkiye açıklaması

BOJ tahvil alımlarını hızlandırdı
 
Morgan Stanley Türkiye büyüme tahminini düşürdü
 
Fitch ve Morgan Stanley'den ABD değerlendirmesi
PİYASALAR KATEGORİSİNİN DİĞER HABERLERİ

Citigroup'a 7 milyar dolar mortgage cezası
 
İş Bankası’ndan 600 milyon TL’lik tahvil ve bono ihracı
 
Artan petrol talebini ABD ve Kanada karşılayacak

Yedi golf arkadaşına insider trading davası
 
​Haftanın kazandıranı Borsa İstanbul oldu
 
Rusya ve Ortadoğu'da enerji kaynaklı kriz riski
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X